Telefonas (310) 35 030
Faksas (310) 35 033
El.paštas info@varmu.lt
 Aplinkos ministerija Generalinė miškų urėdijaValstybiniai miškai 

KONTAKTAI

VĮ VALSTYBINIŲ MIŠKŲ URĖDIJA
VARĖNOS REGIONINIS PADALINYS

Miškininkų g. 5, 65156, Varėna
Tel.: (8 ~ 310) 3 50 30;
El. paštas: info@varmu.lt
Įmonės kodas: 132340880
PVM mokėtojo kodas LT323408811

  
 
Valstybianiai miškai Kuriame Lietuvos ateitį Aplinkos ministerija Generalinė miškų urėdija
Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba       nemokamos_konsultacijos.gif

#

KLAUSIMAI

Žemiau galite užduoti dominantį klausimą ir atsiųsti jį mums. Pagal užklausą šiame puslapyje atsakys tos srities specialistas (klausimas-atsakymas nepasirodys iš karto). Įžeidžiantys ir nepadoraus turinio klausimai neskelbiami!

Jūsų klausimas:


Klausimo pateikimo data: 2017-09-28 18:06
Klausimas: Laba diena, Norėtume atlikti sanitarinį kirtimą turimo miško Varėnos r. sav., Merkinės sen., Liškiavos k.. 17.4100 (iš jų miškas 2,88 ha) ir kitas 3,200ha (iš jų miškas 3,2 ha). Į ką konkrečiai kreiptis? Ačiū
Atsakymas: Liškiavos kaimas ir miškas priklauso Druskininkų urėdijai. Jūs galite kreiptis į artimiausia girininkija dėl atvedimų Druskininkų urėdijoje

Klausimo pateikimo data: 2016-09-15 15:36
Klausimas: Sveiki. Miške vėtra išvertė ir išlauže daug medžių. Žinau kad reikia suskaičiuoti visus medžius, užpildyti kažkokį lapą ir nuvežti į urėdiją. Kur galima rasti jį ir atsispausdinti? Užtenka miško savininkų parašų ar reikia visiems vaziuot į urėdiją?
Atsakymas: Laba diena, šiuo klausimu kreipkitės į Valstybinės miškų tarnybos miškų kontrolės skyrių tel. 866359014

Klausimo pateikimo data: 2016-09-04 14:30
Klausimas: Sveiki. Ar turite ir nuomojame šakų smulkintuvą?
Atsakymas: Laba diena, šakų smulkintuvo neturime.

Klausimo pateikimo data: 2016-08-29 08:32
Klausimas: Laba diena, teta reikalauja notariškai patvirtinto sutikimo-leidimo (nes esam bendrasavininkės miško), kad galėtų neva sau žiemai iš miško malkų pasiruošt. Aiškina kad ji neva ims tik sausus ir vėjalaužų medžius. Ar gavus tokį patvirtintą notaro dokumentą (pateikatas žemiau) ji neiškirs pusę miško? Ar su tokiu sutikimu galima teikti pranešimą dėl miško valymo darbų (jei taip tai kokie medžiai kertami jo metu) ar gauti leidimą miško kirtimui? Lauksiu Jūsų atsakymo sveitainėje arba el.paštu: dovile.zemaityte@yahoo.com Išanksto ačiū. SUTIKIMAS 2016-08-11 Aš Dovilė Žemaitytė sutinku, kad Dana Masalskienė iš mūsų bendro miško esančio Varėnos r. sav., Jakėnų sen., Žilinėlių k. Nr. 3853-0011-0034 savo reikmėms išsivežtų 2 mašinas vėjalaužų arba sausuolių medienos. Sutikimas galioja iki 2016-11-30.
Atsakymas: Laba diena, kertant sausuolius ir vėjovartas pranešimas apie ketinimą kirsti mišką arba leidimas neprivalomas. Visais kitais atvejais išrašant leidimą turi dalyvauti visi bendrasavininkai arba notariškai patvirtintas įgaliojimas kuriam bendrasavininkui tvarkyti kirtimų dokumentus. Tvirtinant pranešimą apie ketinimą kirsti mišką, turi būti visų bendrasavininkų raštiški sutikimai.

Klausimo pateikimo data: 2016-07-18 15:59
Klausimas: LABA DIENA, NORĖJAU NUSVAME MIŠKE NUPJAUTI SAVO REIKMĖMS KELIS MADŽIUS TAI YRA APIE 10VNT. BERŽŲ IR VĖJO NULAUŽTAS DVI PUŠIS TAIP PAT TRUKDANČIUS NORMALIAM DIRVOS ARIMUI KELIS BERŽUS IŠVIRTUSIAS DREBULES, KĄ REIKĖTU UŽPYLDITI.
Atsakymas: Pagal dabar galiojančias Miško kirtimo taisykles, miško savininkas iš savo valdos 1 ha miško gali pasigamint savo reikmėms iki 3 ktm. medienos, bet ne daugiau kaip 15 ktm. iš valdos. Pvz. valdos dydis 3 ha – galima pasigaminti iki 9 kt.; valdos dydis 15 ha –iki 15 ktm. Apie numatomą vykdyti kirtimą reikia informuoti Valstybinės miškų tarnybos atpatinkamą poskyrį užpildant pranešimą apie ketinimą kirsti mišką savo reikmėms (negaliu pasakyti kur kreiptis, nes nežinau kur yra Jūsų miškas). Geriausia atvažiuoti į Varėną, Miškininkų g. 5, kur Jums bus suteikta visa reikalinga informacija. Priėmimo dienos – antradienis ir penktadienis.

Klausimo pateikimo data: 2016-07-18 12:50
Klausimas: Laba diena, esu vieno privataus miško viena iš 3-jų bendrasavininkų. Vienas bendrasavinkas norėtų savo reikmėms (miške yra vėjavartų ir sausų medžių)išsikirsti medienos. Ar tokiems (vėjavartoms ir sausiems medžiams) medžiams reikalingi kokie nors kirtimo leidimai? Ar reikalingas kitų savininkų notariškai patvirtintas leidimas(ar koks nors kitoks raštiškas), kad vienas iš savininkų galėtų vėjavartas ir sausus medžius kirstis ar tiesiog užtenka savininkų žodinio susitarimo?
Atsakymas: Vėjovartoms ir sausuoliams bendrasavininkų raštiškas susitarimas ar notaro patvirtintas įgaliojimas neprivalomas, bet reikia susitarti tarpusavyje, kad nereikėtų vaikščioti po teismus. Visiems kitiems kirtimams reikalingas raštiškas susitarimas arba notaro patvirtintas įgaliojimas, arba rašant leidimą miškui kirsti turi dalyvauti visi miško bendrasavininkai.

Klausimo pateikimo data: 2016-05-03 17:31
Klausimas: Sveiki. Mano privatus vidutinio amžiaus pušų miškas pradėjo džiūti. Plotais išdžiūvusios pušys, taippat neįprasta pušynui augmenija/krūmai užsiveisė. Kas met vis daugiau pušų išdžiūna. Ar galima būtų kreiptis pagalbos/patarimo kaip elgtis toliau ir ar VARMU tokį darbą - sutvarkymą apsiimtu?
Atsakymas: Laba diena, VĮ Varėnos miškų urėdija tokių darbų neatlieka. Kreipkitės į Valstybinę miškų tarnybą, miško sanitarinės apsaugos skyrių.

Klausimo pateikimo data: 2016-04-28 15:52
Klausimas: Laba diena,rašau Jums pasipiktinusių Matuizų gyventojų vardu.Matuizų kaime prie naujų garažų yra valstybinio miško,o ponas jaunasis ūkininkas Rimas Sereičikas kerta mišką ir darosi sau eikštelę žemės ūkio technikai,suprantama jam viskas galima nes jis Matuizų bendruomenės pirmininkės vyras,pono tarybos nario Marijono Čiapkovskio žentas,kai gyventojai jam duoda pastabas ,tai jis visai nereaguoja,sako ne jūsų reikalas,ką noriu tą darau.Prašytume imtis veiksmų užkirsti kelią savivaliavimui.
Atsakymas: Laba diena, Dėl miško kirtimo Matuizų kaime, prie naujų garažų tyrimą vykdė Valstybinės miškų tarnybos pareigūnai. Dėl miško kirtimo prašome kreiptis į Valstybinės miškų tarnybos pareigūną Juozą Mockevičių tel. Nr.+370 663 59014

Klausimo pateikimo data: 2016-02-16 22:38
Klausimas: Sveiki. Norejau pasiteirauti ar jusu kraste nebutu darbo kirteju brigadai? Aciu
Atsakymas: VĮ Varėnos miškų urėdijai poreikio miško pjovėjams nėra, urėdija yra pasirašiusi 2016-2018 metams miško ruošos sutartis ir turi pastovius tris rangovus.

Klausimo pateikimo data: 2016-02-01 09:38
Klausimas: Laba diena.Ar galima kirsti lazdynų kotų sodybos tvorai išsipinti ir kur, ir kokia kaina.Sodyba Kruklių kaime.Ačiū.
Atsakymas: Dėl lazdynų kirtimo reikia kreiptie į artimiausią girininkiją. Girininkijos specialistai patars, kur ir kokiomis sąlygomis galima tai padaryti